Palkowitschia: Sukulenty, kaktusy, cibuloviny

 

Úvod


Vážení přátelé sukulentních rostlin,

 

29. nabídkový katalog kaktusů a jiných sukulentů navazuje na předchozí katalogy a doufám, že v něm naleznete Vámi hledané rostliny. Většina rostlin pochází z vlastní produkce nebo z pěstíren, kde je původ rostlin, a tedy jejich botanický potenciál, přísně kontrolován. Naším hlavním cílem je udržet alespoň v kultuře druhy, které nenávratně mizí v přírodě. Nabízené rostliny pochází výhradně z kultury, rozmnožené z vlastních zdrojů nebo dovezené z registrovaných pěstíren po celém světě. Z důvodu výstavby nových skleníků, což zabírá mnoho času, nebudeme ve stávajících sklenících v Praze přijímat návštěvy. O otevření nových skleníků budete informováni. V roce 2018 bude probíhat pouze internetový obchod prostřednictvím naší nabídky na internetu. Omlouváme se případným zájemcům o návštěvu a doufáme, že nové skleníky se vám budou líbit.

Nové skleníky se budou nacházet 15km od současného místa v Praze, kousek od sjezdu z dálnice na Teplice nedaleko obce Úžice. Připravovaná plocha překročí 1000 m2 a dokončení očekáváme během roku 2019.

Nabídku rostlin si můžete prohlédnout na adrese http://www.palkowitschia.cz a během roku ji  budeme aktualizovat. Vyobrazené fotografie ve většině případů zobrazují vzhled prodávaných rostlin. Webové stránky rovněž obsahují nabídku sbírkových rostlin,  literatury (nabídkaantikvariátní literatury se připravuje),pemzy a lávy, najdete zde i fotografie z cest a další užitečné informace. Semena neprodáváme. Nejsnazší způsob komunikace je prostřednictvím e-mailu pavelka@palkowitschia.cz. V současné době připravujeme nové moderní stránky.

Cestovní agentura Palkowitschia spol. s r.o. se každoročně podílí na „výletech šitých na míru“ za poznáním přírody Jižní Afriky, Namibie, Mexika, Madagaskaru, Chile, Keni a jiných států, kde se sukulenty vyskytují.

Přeji příjemné chvíle se sukulenty.

                                                           Mgr. Petr Pavelka jr.