Palkowitschia: Sukulenty, kaktusy, cibuloviny

 

Úvod


Vážení přátelé sukulentních rostlin,

28. nabídkový katalog kaktusů a jiných sukulentů navazuje na předchozí katalogy a doufám, že v něm naleznete Vámi hledané rostliny. Většina rostlin pochází z vlastní produkce nebo z pěstíren, kde je původ rostlin, a tedy jejich botanický potenciál, přísně kontrolován. Naším hlavním cílem je udržet alespoň v kultuře druhy, které nenávratně mizí v přírodě. Nabízené rostliny pochází výhradně z kultury, rozmnožené z vlastních zdrojů nebo dovezené z registrovaných pěstíren po celém světě. Všechny nabízené rostliny se nachází ve sklenících v Praze Letňanech na ploše 250m2.

 Ve sklenících najdete mnoho sukulentů, které v katalogu neobjevíte pro jejich omezené množství nebo sezónní dostupnost. Jedná se zejména o kaudexní druhy, či zástupce rodů Euphorbia, Raphionacme, Conophytum, Pachypodium. Po předchozí telefonické domluvě je možné vyzvednout si rostliny osobně. Nabídka bude průběžně aktualizována na webu. Zejména teplomilnější druhy budou v nabídce až během května, kdy bude již vhodné počasí na jejich zasílání. Semena nenabízíme.

Nabídku si můžete prohlédnout na adrese http://www.palkowitschia.cz. Webové stránky jsme v roce 2009 zcela přeorganizovali, aby vyhovovaly vyvíjejícím se požadavkům zákazníků. Nově je vytvořen internetový obchod, který usnadní vaše objednávky. A pro nás usnadní aktualizaci nabídky a přidávání nových druhů na internet a umístění fotografií nabízených rostlin. Rovněž se zde nachází  aktuální seznamy literatury, (nabídkaantikvariátní literatury se připravuje), nabídka pemzy a lávy, sbírkových rostlin, fotogalerie a další zajímavé informace. Cestovní agentura Palkowitschia spol. s r.o. se každoročně podílí na „výletech šitých na míru“ za poznáním přírody Jižní Afriky, Namibie, Mexika, Madagaskaru, Chile, Keni a jiných států, kde se sukulenty vyskytují. Ohledně nabídky, nás prosím kontaktujte, jelikož se nejedná o masovou turistiku, ale pouze o několik cest za rok.

Velmi rychlou, spolehlivou a levnou komunikaci zajišťuje e-mail: pavelka@palkowitschia.cz.

Vzhledem k časové vytíženosti je nutné veškeré návštěvy ve skleníku domluvit předem!!! Skleníky nemají pravidelnou otvírací dobu. Návštěvy je možné domluvit od 1. dubna do 30. září.

V roce 2018 připravujeme výstavbu nových skleníků s předpokládanou plochou přes 1000m2.

 

Přeji příjemné chvíle se sukulenty.

                                                                                  Mgr. Petr Pavelka jr.