Palkowitschia: Sukulenty, kaktusy, cibuloviny

 

Aktuality

Mapa

Mapa

.


Nové Skleníky

Nové skleníky v obci Úžice jsou konečně postavené a zkolaudované!!!!

 

Stavba a veškerá povolení trvaly 3 roky. Mohl bych napsat knihu o průběhu stavebního řízení, zejména pokud se vám do cesty postaví nepřejícný člověk, který všemi prostředky stavbu zdržuje a jehož hlavním argumentem je „obava“ z nadměrného hluky z provozu skleníků. Argumentuje, že jedná v zájmu občanů a nedovolí nikomu zkazit jejich životní podmínky v již tak zahlučené oblasti. Nutno podotknout, že si dotyčný soused vybral pro svůj dům lokalitu přímo sousedící s dálnicí D8. Díky jeho snaze bylo soudně zrušeno první stavební povolení a v opakovaném stavebním řízení bylo následně vydáno nové stavební povolení, na jehož základě se stavba dokončila. Všichni ostatní sousedé byli naopak stavbě nápomocni a vztahy jsou velmi přátelské. Zapšklý soused mezitím dům prodal a s novým majitelem jsem navázal dobré vztahy. Ve skutečnosti skleníky svou velikostí snížily hluk přicházející ze skladů Tesco v bytové oblasti. Ale tak to u nás chodí!!!

 

 

 

Jak nás najdete

Jak patrno z úvodu nové skleníku jsou snadno dostupné z dálnice D8:

Z Prahy směr na Ústí nad Labem vyjeďte sjezdem č.9 na Kralupy nad Vltavou, pokračujte posledním výjezdem z kruhového objezdu na Úžice a skleníky (1 200 m2) po asi 300 m míjíte po levé straně. Hned za nimi je značený asfaltový výjezd ze silnice ke vstupní bráně do areálu.

Směrem od Ústi nad Labem opět použijte výjezd č.9 na Kralupy nad Vltavou, dále vlevo mostem, přes dálnici na Úžice, rovně přes kruhový objezd a skleníky po asi 300 m míjíte po levé straně.

 

Souřadnice: 50.249974829311086, 14.381376171052548

 

 

Návštěvy

Návštěvníci jsou vítáni. Jelikož jsou skleníky dokončené na konci sezóny, ještě se upravuje fungující systém prodeje, umístění rostlin, a přitom se již současně zimuje. Veškeré návštěvy je proto nutné domluvit předem telefonicky či mailem. Předpokládám, že v nové sezóně 2022 bude přístup snazší, nicméně vzhledem k množství práce bude vhodnější návštěvu předem objednat. O otvírací době v 2022 budeme na webu informovat.

 

Nabídka rostlin

Ve skleníku najdete převážně sukulentní rostliny Madagaskaru, Tanzanie, Jižní Afriky, a to jak malé, tak vzrostlé rostliny. Kaktusy jsou zastoupeny v menší míře, ale sortiment se během roku mění a doplňuje.

Poslední 2 roky jsme z časových důvodů na webu rostliny nenabízeli. Jakmile bude nová nabídka, objeví se na webu upoutávka.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu a budoucí spolupráci

 

Petr Pavelka


Nabídka rostlin je dočasně pozastavena vzhledem k výstavbě nových skleníků

Vzhledem k časové náročnosti výstavby nových skleníků jsme dočasně pozastavili jakoukoliv nabídku.

Pokud v průběhu roku vznikne nabídka, budeme informovat všechny zákazníky e-mailem, nicméně letos je prioritou výstavba skleníků.

Za případné nepříjemnosti se omlouváme.


Harald Jainta: WILD LITHOPS - nová kniha o rodu Lithops

Wild Lithops

Nová kniha o rodu Lithops od Haralda Jainty (o lithopsech a připravované knize přednášel na pražském symposiu v r. 2015).

Monografie na 488 stranách, 2000 barevných fotografiích z nalezišť, 13 map, formát A4, 2017.

Nádherná publikace v pevné vazbě a váze kolem 2.5kg za 2500 Kč včetně DPH (2350 Kč kniha plus 150 Kč poštovné v ČR).

V případě zájmu mne prosím kontaktujte mailem nebo objednávejte přes eshop.

Ukázka a více info: wild_lithops.pdf


Nová sekce Cestování

Byla přidána nová sekce Cestování, kde můžete najít naši nabídku, doporučené kontakty a fotografie z cest po Jižní Americe, jižní Africe, Madagaskaru a Keni.

travelling 1 travelling 2 travelling 3


« | 1 2 | »